Vaše spokojenost, naše radost!

Celý areál se rozprostírá v romantické a klidné zátoce Máchova jezera pod vrchem Borný.
Upravený, většinou travnatý povrch se vzrostlými borovicemi poskytuje spolu se sousedním rašeliništěm jedinečné mikroklima, které uvítáte především v horkých letních dnech. Nechybí soukromá písečná pláž, orientovaná na západ.

Family kemp provozujeme od r. 2019. Vše co děláme je pro vás a tak budeme rádi, když našich služeb využijete a podpoříte náš kemp, abychom ho pro vás mohli stále vylepšovat a zdokonalovat.

Jsme zaměřeni především na rodiny s dětmi, ale na své si tu přijdou i mladé páry, aktivní sportovci nebo senioři. Náš kemp si zkrátka zamiluje každý.
V našem kempu si zakládáme na čistotě a komfortu ubytování a zároveň se ohlížíme i na životní prostředí. Udržovaný kemp jsme navíc rozšířili o nabídku ubytování v samostatných apartmánech, plně vybavených stanech ale i o zážitkové ubytování. Rozšířili jsme nabídku bistra, poskytli velký společný gril nebo zavedli sprchy na pláž. Zároveň byla navýšena kapacita sociálního zařízení, venkovních kuchyněk a zřízena výlevka pro karavany pro větší pohodlí kempařů.
V areálu je možnost WiFi připojení, které ovšem není prioritou pro trávení Vašeho volného času!

Jsme kempem, který se zaměřuje především na rodiny s dětmi. Z tohoto důvodu je pro nás důležité dodržování nočního klidu! Pokud plánujete během svého pobytu hlučnější večerní zábavy, vyberte si prosím, pro svoje kempování jiný druh zařízení, který to svým zaměřením umožňuje.

Přijeďte k nám strávit příjemné chvíle a objevovat taje Máchova kraje!

Doufáme, že se Vám naše nápady a inovace budou líbit, přejeme příjemný pobyt a budeme rádi za Vaše případné připomínky.
Koupání, zábava i odpočinek

Family kemp poskytuje plné vyžití pro děti i dospělé. Ať jste milovníci vodních radovánek nebo vyhledáváte krásná místa pro odpočinek, náš areál Vás plně uspokojí. Děti se vyřádí nejen na hřištích, ale připravené jsou i bojovky, workshopy, stolní hry, ping pong nebo animační programy. Dospělí ocení odpočinkové zóny, nabídku výletů, či půjčovu kol, šlapadel, lodiček a paddleboardů, sdílenou knihovnu nebo třeba i relaxační masáže.

Soukromá písečná pláž orientovaná na západ

Součástí kempu je vlastní pláž v jedné ze zátok jezera zaručuje dostatek slunečního svitu, dostatek prostoru ale i příjemné prostředí mezi břízkami a hlavně pohodu. Vstup do vody je pozvolný a hloubka vody v zátoce je cca 140 cm.

Pláž…

Na pláži nechybí ani sprchy s oplachem nohou, pár lehátek, odpočívadla a lavičky. Součástí pláže jsou taktéž dvě mola na vodě, u kterých můžou kotvit menší lodě.
Pokud Vám naše pláž nebude stačit, můžete navštívit největší pláž Máchova jezera – Borný, která se nachází přímo vedle našeho kempu, nebo pláž ve Starých splavech či Doksech. Vstupy na tyto pláže jsou ale zpoplatněny.

Na recepci Vám poskytneme veškeré informace o dalších možnostech trávení volného času. Máme připraveny nejen společenské hry a karty ale i nabídku výletů po okolí ať už pešky nebo na kolech či bojovky nejen pro děti. Na terase také najdete knihy a časopisy k zapůjčení.

Objevujte okolí Máchova jezera

Tipy na výlety…

Zpestřete si svoji dovolenou a objevujte taje Máchova kraje.
V okolí je možné navštívit řadu památek, přírodních a kulturních zajímavostí např. královský hrad Bezděz, barokní zámek Zákupy, tajemný hrad Houska, rozhlednu na Vrátenské hoře, muzeum Čtyřlístku v Doksech, národní přírodní rezervace Břehyně, Swamp či Lysá skála a mnoho dalších. Okolí kempu je doslova protkáno spoustou turistických tras či zajímavostí, cyklostezek, naučných stezek a dalších atrakcí.

Šlápněte do pedálů a projeďte si okolí na kole. Hranice kempu lemuje cyklostezka, napojená na celý systém cyklotras nejen okolo břehů Máchova jezera.

Staré Splavy jsou vzdáleny přibližně 3 km, zde jsou i nejbližší železniční a autobusové spoje. V sezoně je možno využít okružního vláčku, který vás doveze cca 600 m od kempu. Doksy jsou vzdáleny přibližně 6 km.

Celou sezonu jezdí po Máchově jezeře řada výletních parníků. Vyhlídkové plavby umožňují spatřit okolí z jiné perspektivy. Přístaviště parníků je vzdáleno přibližně 1 km.

Veškeré informace obdržíte na recepci.


Stravování

Protože věříme že jsme to, co jíme, je pro nás nabídka bistra velmi důležitá a snažíme se proto nabízet nejen chutné a kvalitní ale i trochu zdravější v kempu ne úplně obvyklé občerstvení!
Velmi dbáme na kvalitu a jasný původ surovin – podporujeme především malé, české výrobce a producenty. U nás víte, co jíte!

Kempování je neodmyslitelně spjato s tábořením a vůní špekáčků. Večery strávené u velkého společného grilu Taranis se stanou příjemným zpestřením nejen pro vás, ale hlavně pro Vaše děti. Gril roztápíme každý den dle počasí v 18–19 hodin, přičemž nemusíte shánět suroviny na gril, ale můžete vše zakoupit u nás. Nabízíme naložená masa, zeleninu, uzeniny, sýry a spoustu dalšího.

Točené pivo či sklenka dobrého vína přijde vhod při večerním rozjímání, když Vaše děti budou spokojeně spát.

Bistro a krámek

Otevírací doba bistra je od 8 do 21 hodin.
Nabízí základní sortiment občerstvení, potravin, drogerie a kempových potřeb. Z nabídky si vyberete denně čerstvé pečivo ze Mšenské či Jizerské pekárny, uzeniny a maso z řeznictví Michala Kohouta z Veltrus, paštiky, sýry, máslo, džemy z vlastní produkce, med, cereálie, mléčné výrobky, vejce apod.

Ale také kvalitní čaj, kávu z malé pražírny, džusy, limonády Zon z Třebíče, točené pivo Pilsner Urquell, kvalitní víno, či točenou zmrzlinu ale i nějaké zdravější sladkosti pro děti. Objednat si u nás můžete snídani, oběd či večeři nebo třeba jen naložené maso na gril. Součástí nabídky jsou i šampony, mýdla, kartáčky a pasty na zuby, repelent, krém na i po opalování ale i nafukovačky, dřevo či dřevěné uhlí a podobné…

Terasy a herna...

nabízí zázemí pro trávení vašeho volného času nejen při nepřízni počasí. V těchto prostorech se konají společné akce a aktivity. Při chladném počasí jsou vytápěny a jejich kapacita je 30 + 40 míst k sezení. Herna je vybavena spoustou společenských a zábavních her.

Při výběru všeho volíme kvalitu před kvantitou, suroviny dodávají především malí čeští výrobci a spoustu nabízeného sortimentu vyrábíme sami.

Vše co děláme je pro vás a tak budeme rádi, když našich služeb využijete a podpoříte tím nejen náš kemp, ale i naše poctivé dodavatele.


Recepce a Půjčovna

Recepce je první místo, které u nás navštívíte.
Otevřena je od 8.30 do 19 hodin.
Poskytuje veškeré informace týkající se ubytování a všech nabízených služeb a vybavení kempu.

Po registraci k ubytování, obdrží každý host identifikační pásku, kterou nosí po celou dobu svého pobytu.

Recepce také vždy rozhoduje o přidělení daného místa pro kempování.

Půjčovna

K dispozici jsou 3 šlapadla na vodu, 2 z toho s klouzačkou, 2 paddleboardy, 1 pro dvě osoby, 2 lodičky pádly nebo elektro motorem, plovoucí ostrov, 4 kola a jedna koloběžka - můžeme zajistit i větší množství včetně dovozu do kempu.

Na recepci Vám zdarma půjčíme i sportovní vybavení na míčové hry – sítě, míče, rakety, pétanque, kroket, šipky nebo různé stolní hry a hrací karty pro děti i dospělé.
Využít můžete i novou hernu za recepcí.


Děti vítány aneb kdo si hraje nezlobí…

Děti se vyřádí na dětském hřišti s prolézačkami, houpačkami, kolotoči a na bohatě vybaveném pískovišti. Dětské hřiště je určeno především pro děti do 12 let.

Nově jsme pro větší děti pořídili interaktivní I-hřiště u kterého věříme, že děti využijí svůj telefon smysluplně, budou na čerstvém vzduchu, a můžou soutěžit s ostatními. Ať už v rámci našeho hřiště, tak také napříč všemi I-hřišti po světě.

Nechybí ani mezi dětmi oblíbená mega trampolína, skákací hrad, stolní tenis, šipky a spousta venkovních her – kuželky, maxi mikádo, kroket, pétanque a podobné. Půjčit si můžou ale i šlapací buginy nebo v nové herně zasoutěžit v šipkách, fotbálku, airhokeji či si vybrat ze spousty deskovek.

Prosíme rodiče všech dětí, aby své ratolesti vedly k ohleduplnosti a dohlédli na vhodné zacházení s vybavením pro děti tak, aby vydrželo i pro ostatní!

To ale není vše…

V sezoně se pak děti mohou těšit dle aktuálního programu na diskotéky, animační programy, divadelní představení, promítání filmů na plátně či různé dílničky.

Vyznavači míčových her ocení dvě hřiště s asfaltovým povrchem. Půjčovna nejen sportovních potřeb se nachází na recepci.


Vybavení pro kempaře

Čisté a nově zrekonstruované sociální zařízení se nachází ve dvou budovách a je plně vybaveno i pro potřeby maminek s malými dětmi. Kromě toalet a pisoárů jsou zde sprchy se sprchovou hadicí. Pro své sprchování nepotřebuje žádné žetony ani mince, tak jak jste mnohdy zvyklí z jiných kempů – prosíme šetřete vodou!

Maminky také jistě ocení přebalovací pult, dětské vaničky a nočníky. Na odkládání oblečení a věcí slouží háčky a dostatečný počet poliček. Součástí sociálních zařízení jsou i venkovní sprchy s oplachy nohou umístěné na pláži.

Prosíme abyste si oplachovali nohy od písku před vstupem do všech vnitřních sprch!

Všichni naši hosté mají k dispozici dvě zařízené venkovní kuchyňky, které jsou vybavené několika dřezy, lednicí s mrazákem, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí a mycími potřebami.

Další vybavení…

Za poplatek lze využít pračku a sušičku včetně pracího prášku.

Kemp nabízí výlevky pro chemické wc i pro odpadní vodu, doplnit můžete pitnou vodu či využít náš kompresor.

V kempu můžete i vyměnit či zakoupit plynové bomby.

V celém kempu se snažíme omezit plýtvání s vodou a budeme rádi, když na to při svém pobytu budete myslet!


Máme rádi přírodu

Náš kemp přímo sousedí s národní přírodní památkou, rašeliništěm s četnými vodními plochami Swamp. Je to nejen krásná podívaná ale i domov spousty živočichů a rostlin. Díky rašeliništi je u nás velmi příjemné klima. Prosíme proto, aby jste nahlédli do ojedinělého světa přírody, pokochali se, ale nic tam po sobě nezanechávali, ani nedopalky cigaret nebo popel z ohniště! V celém areálu je umístěno několik košů a ještě více popelnic včetně speciální na popel.

Protože smýšlíme ekologicky tak mimo jiné, poctivě třídíme odpad. Po kempu jsme rozmístili několik popelnic na papír, plast a sklo a budeme rádi, pokud nás budete následovat.

Čistotu a pořádek v kempu udržujeme pomocí elektrické tříkolky, která nejen že nezatěžuje ovzduší ale díky své bezhlučnosti Vás nebude během dovolené rušit.

Používání ekologických čisticích prostředků je pro nás samozřejmostí.

Snažíme se omezit plýtvání s čímkoliv, především produkcí odpadu a vodou a tak budeme moc rádi, když na to při svém kempování u nás budete také myslet!